Hapësire reklamuese

Politikë

Rama takon në New York ministrin e Jashtëm të Britanisë, ja kush e shoqëron

Shkruar nga Newsbomb
Rama takon në New York ministrin e Jashtëm të Britanisë, ja

Kryeministri Edi Rama prej ditës dy ditësh ndodhet në Neë York në kuadër të mbledhjes së Asamblese së Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara, pasi Shqipëria kryeson Këshillin e Sigurisë në OKB.

Kreu i qeverisë ka bërë me dije se së fundmi ka zhvilluar një takim edhe me ministrin e Jashtëm britanik, James Cleverly.

Gjatë këtij takimi Rama ishte i shoqëruar nga ministri i Jashtëm Igli Hasani si dhe ambasadori i Shqipërisë në OKB-së, Ferit Hoxha.

“Me Ministrin e Jashtëm britanik, James Cleverly”, shkruan Rama krah fotove të publikuara në llogarinë e tij në “Facebook”, duke mos dhënë më tepër detaje lidhur me çështjet për të cilat u diskutua gjatë këtij takimi.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese