Tirana
overcast clouds
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
100 %
1.5kmh
90 %
Mar
9 °
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
10 °
Sht
10 °
E martë, 7 Dhjetor, 2021
spot_img

Rama takon ministrin austriak: Mirënjohje për mbështetjen në integrimin në BE

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama ditën e sotme ka takuar ministrin për Europën dhe Çështjet Ndërkombëtare të Republikës së Austrisë Michel Linhart.

Përmes një postimi në rrjetet sociale Rama tregon se gjatë takimit kanë folur mbi çështje të rëndësishme, ndërkohë që I ka shprehur falenderime për mbështetjen e Austrisë si mbështetëse e palëkundur të Shqipërisë në rrugën e integrimit evropian.

 Gjatë takimit gjithashtu është diskutuar mbi bashkëpunimin dypalësh si dhe përshpejtimin e procesit të integrimit në Bashkimin Evropian.

“Kryeministri Edi Rama me ministrin Federal për Europën dhe Çështjet Ndërkombëtare të Republikës së Austrisë, Michael Linhart ku diskutuan mbi bashkëpunimin dypalësh si dhe përshpejtimin e procesit të  integrimit në Bashkimin Evropian. Mirënjohje Austrisë, mbështetëses së palëkundur të Shqipërisë në rrugën e integrimit evropian”,thuhet në njoftim.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
digitalb
spot_img
spot_img