Tirana
clear sky
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
88 %
1.5kmh
0 %
Hën
14 °
Mar
22 °
Mër
21 °
Enj
21 °
Pre
22 °
E hënë, 18 Tetor, 2021
spot_img

Rama takon kryeministrin kinez në Dubrovnik, publikohen pamjet nga darka

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

a292b444122be0c21374c9ea3b10e1db

Kryeministri Edi Rama ndodhet në Dubrovnik të Kroacisë, ku po merr pjesë në Samitin ekonomik të Ballkanit Perëndimor, në të cilin vërehet dhe prezenca e Republikës së Kinës.

 

Ndër të tjera Rama ka takuar  dhe homologun e tij kinez Li Keqiang. Ai ka publikuar në ‘Instatory’ një video ku shfaqet duke diskutuar nga afër.

Nuk dihet se çfarë është në qendër të bisedimeve të tyre, por mendohet se lidhet me investimet e reja në Ballkanin Perëndimor duke filluar që nga aeroportet dhe energjitë e reja të rinovueshme.

Kujtojmë se kryeministri Rama vetëm një ditë më parë pas vjedhjes spektakolare të 10 milionë eurove në Rinas, akuzoi koncesionarët kinezë të aeroportit ‘Nënë Tereza’, që kishin dështuar.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img