Tirana
broken clouds
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
76 %
1kmh
75 %
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
12 °
Pre
9 °
Sht
9 °
E martë, 7 Dhjetor, 2021
spot_img

Rama takon kryeministrin e Kosovës, Avdullah Hoti

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

bd7c384fb8606316ec7e1132c979d7d1

Kryeministri Edi Rama është takuar me homologun e tij në Kosovë, Avdullah Hoti.

Një ditë pas fundjavës relaksuese në Vlorë, kryeministri Rama është nisur drejt Kosovës, ku ka zhvilluar një sërë takimesh me politikanët atje.

Më herët gjatë ditës së sotme Rama u takua me Fatmir Limajn, Vjosa Osmanin dhe Albin Kurtin.

Vizita e Ramës në Kosovë vjen në një kohë trazirash në politikën në vend, pas ngritjes së akuzave nga Prokuroria Speciale ndaj presidentit Hashim Thaçi dhe Kadri Veselit për krime lufte.

Thaçi pritet t’i adresohet qytetarëve sot lidhur me këto akuza. 

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
digitalb
spot_img
spot_img