Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
83 %
1.5kmh
0 %
Hën
33 °
Mar
34 °
Mër
36 °
Enj
38 °
Pre
37 °
E hënë, 21 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Rama takon inxhinieren e shkollës ‘Sami Frashëri’, e ka emrin si kreu i PD-së: Bravo, shyqyr nga doli një Lul që punon

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama ka inspektuar kantierin e ndërtimit të shkollës “Sami Frashëri” përgjatë Bulevardit Zogu i I.

Gjatë vizitës, Rama po bisedonte me inxhinieren e veprës që quhet Luli. Teksa po e përgëzonte për punën e bërë, Rama nuk i kurseu ironitë për kreun e PD-së Lulzim Basha, pasi tha” Bravo, më në fund një Lul që punon”.

Pjesë nga biseda:

Edi Rama: Luli quhesh ti?

Inxhinierja: Po, atëherë. Shkolla ka 6700 metër…

Edi Rama: I kemi parë këto zemër, na trego ndonjë gjë tjetër

Inxhinierja: Kemi katin përdhesë që janë klasa të ndryshme, klasa mësuesish dhe palestrën. Kemi klasa të tjera që do të jenë vetëm klasa.

Arben Ahmetaj: Palestrën e kanë menduar se njëra anë është nga rruga, gati olimpike.

Edi Rama: Lulo bravo lulo, shyqyr nga doli një Lul që punon.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img