Tirana
clear sky
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
93 %
0.5kmh
0 %
Mër
21 °
Enj
22 °
Pre
23 °
Sht
22 °
Die
21 °
E mërkurë, 27 Tetor, 2021
spot_img

Rama takon familjarët e 4 të vrarëve të “21 janarit”

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Gjithnjë e më shumë po komentohet në qarqet mediatike, por edhe te qytetarët përgjigja e pyetjes së çfarë do bëjë sot kryeministri Edi Rama. A do të vendosë lule si përvit në bulevardin ‘’Dëshmorët e Kombit’’ ku u vranë 4 protestues të pafajshëm në 21 janarin e 2011-ës, apo do nxisë procesin e të bërit drejtësi?

Paraprakisht, Rama është duke zhvilluar një takim me familjarët e katër të vrarëve  në protestën e PS-së. Rama ka pritur familjarët e të ndjerëve: Hekuran Deda. Aleks Nikaj, Ziver Veizi dhe Faik Myrtaj.

Më pas ata do të vendosin lule në bulevard. Vitet e kaluara ka patur pakënaqësi, revoltë dhe zhgënjim te të afërmit e viktimave pasi nuk është bërë ende drejtësi. Një prej tyre ka qenë edhe Ana, vajza e të ndjerit Ziver Veizi.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img