Hapësire reklamuese

Politikë

Rama takon drejtorin e Pfizer në New York: Një vit më parë na hapën dyert për vaksinimin para të tjerëve në rajon

Shkruar nga Newsbomb
Rama takon drejtorin e Pfizer në New York: Një vit më parë

Kryeminsitri Edi Rama gjatë vizitës disa ditore në New York, është takuar me drejtorin ekzekutiv i kompanisë Pfizer, Albert Bourla.

Rama shkruan se kjo kompani na hapi dyert një vit më parë duke na mundësuar nisjen e vaksinimit përpara të tjerëve në rajon. 

Sipas tij kjo gjë na ka lehtësuar ndjeshëm në luftën kundër armikut të padukshëm, siç është Covid-19.

Në zyrat qendrore të kompanisë Pfizer në Nju Jork, me drejtorin ekzekutiv Dr.Albert Bourla, i cili na hapi dyert një vit më parë duke na mundësuar nisjen e vaksinimit përpara të tjerëve në rajon dhe duke na e lehtësuar ndjeshëm luftën me Armikun e Padukshëm”, shkruan Edi Rama në Facebook.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese