Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
82 %
1kmh
0 %
Sht
33 °
Die
36 °
Hën
37 °
Mar
39 °
Mër
40 °
E shtunë, 24 Korrik, 2021

Rama takon biznesmenin turk: Diskutuam për ndërtimin e një fabrike vaksinash në Shqipëri…të shohim

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama, gjatë vizitës në Turqi është takuar me Canturk Alagöz, biznesmenin e njohur dhe personin që ka në dorë shpërndarjen e vaskinës kineze “Sinovac”.

Rama thotë se me biznesmenin turk diskutoi edhe për mundësinë e hapjes së një fabrike të prodhimit të vaksinave në vendin tonë. “Të shohim”, shkruan në fund të postimit Rama, një fjalë ekuivalente me atë turke “kësmet”.

“PHOTO OF THE DAY

***i nderuar nga mikpritja e Canturk Alagöz, një personalitet i shkencës dhe biznesit turk, pronari i kompanisë së prodhimit të disa lloje vaksinash, e njëkohësisht distributori i vaksinës Sinovac, me të cilin diskutuam për projektin e ndërtimit të fabrikës së vaksinave në Shqipëri, si pjesë e një qendre ekselence farmaceutike… Të shohim”, shkruan kryeministri Rama.

Më shumë

spot_img
spot_img