Tirana
broken clouds
13.5 ° C
13.5 °
13.5 °
82 %
0.5kmh
75 %
Hën
21 °
Mar
22 °
Mër
21 °
Enj
21 °
Pre
20 °
E hënë, 18 Tetor, 2021
spot_img

Rama takohet në SHBA me dy djemtë shqiptarë të Akademisë “West Point”: Krenar të ndjehesha më i shkurtri, do sjellin në shërbim të atdheut dije dhe kulturën e fituar

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama ka nisur ditën e sotme vizitën disa ditore në SHBA, ku shoqërohet nga ministri i Mbrojtjes Niko Peleshi.

Fillimisht Rama ka vizituar Akademinë Ushtarake “West Point”, në të cilën ka takuar edhe dy djem shqiptarë, teksa ka publikuar një foto në rrjete sociale.

“Kënaqësi të ndjehesha më i shkurtri mes dy djemve shembullorë shqiptarë të Akademisë West Point, të cilët do të sjellin në shërbim të atdheut, dijen dhe kulturën ushtarake të fituar në këtë qendër të ekselencës amerikane”, shkruan Rama.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img