Tirana
clear sky
30.5 ° C
30.5 °
30.5 °
48 %
3.6kmh
0 %
Mër
28 °
Enj
38 °
Pre
39 °
Sht
31 °
Die
31 °
E mërkurë, 17 Gusht, 2022
spot_img

Rama takim me rektorët e universiteteve publike: Do punojmë që studentët të mund të marrin në të ardhmen diploma europiane këtu

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama ditën e sotme ka zhvilluar një takim me me rektorët e universiteteve publike.

Rama ka postuar foto nga takimi në rrjetet sociale, dhe shkuan se ka zhvilluar takim me rektorët e universiteteve me synimin ngjitjen e Arsimit të Lartë në një nivel tjetër.

albsig

Ndër të tjera Rama shkruan se do të punojnë që në mandatin e tretë të qeverisjes së tij, të jetë drejt hapjes së dyrëve për Univeristetet Europiane.

“Nisëm sot konsultimin me rektorët e universiteteve publike për ngjitjen e Arsimit të Lartë në një nivel tjetër dhe dakordësuam krijimin e Komitetit të Përbashkët për Politikat e Arsimit të Lartë🤝

Do të punojmë ngushtësisht me ta që ta kthejmë Mandatin e Tretë në fazën e një hopi të madh drejt Objektivit Strategjik të Hapjes së Dyerve të universiteteve tona për Universitetet Publike Europiane dhe krjimin e kushteve që studentët tanë të mund të marrin në të ardhmen diploma europiane këtu, në Shqipëri” shkruan Rama në postimin e tij.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img