Tirana
light rain
27.5 ° C
27.5 °
27.5 °
65 %
2.1kmh
20 %
Enj
27 °
Pre
27 °
Sht
26 °
Die
25 °
Hën
28 °
E enjte, 8 Qershor, 2023

Rama takim me “London School of Economics”: Të krijojmë “Task Force” të përbashkët për të drejtat e punonjësve

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama ndodhet për një vizitë zyrtare në Londër, ku ka takuar përfaqësues të “London School of Economics”.

Sipas tij, qëllimi është krijimi i një “Task Force” të përbashkët për të drejtat e punonjësve, kontratat e përbashkëta të punës, arsimin profesional dhe politikat rreth emigrimit.

“Në prestigjiozen London School of Economics për të krijuar një “Task Force” të përbashkët për të drejtat e punonjësve, kontratat e përbashkëta të punës, arsimin profesional dhe politikat rreth emigrimit”, shkruan Rama.

Gjatë qëndrimit të tij në Mbretërinë e Bashkuar, Rama do të takohet dhe me kryeministrin Rishi Sunak, për të diskutuar për emigracionin e paligjshëm.

Më shumë