Tirana
clear sky
-6.5 ° C
-6.5 °
-6.5 °
68 %
2.1kmh
0 %
Mër
6 °
Enj
7 °
Pre
9 °
Sht
10 °
Die
11 °
E mërkurë, 8 Shkurt, 2023

Rama takim me homologun grek, Mitsotakis i jep dhuratën simbolike (VIDEO)

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar një takim me homologun grek, Kyriakos Mitsotakis mbrëmjen e sotme në Kryeministri.

Në takimin bilateral Rama bisedoi me homologun grek mbi marrëdhëniet mes dy vendeve, situatën në rajon, Shqipërinë në procesin e integrimit në BE dhe mbështetjen e Greqisë në këtë rrugëtim.

“Kënaqësi takimi në Tiranë me kryeministrin e Greqisë, Kyriakos Mitsotakis pak pas përfundimit të Samitit historik BE – Ballkani Perëndimor” shkruan Rama në videon që ka shprndarë në Facebook.

Më shumë


spot_img

spot_img