Tirana
clear sky
35.5 ° C
35.5 °
35.5 °
41 %
2.6kmh
0 %
Mër
35 °
Enj
37 °
Pre
37 °
Sht
35 °
Die
35 °
E mërkurë, 23 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Rama synon 88 mandate, po Basha? Kryedemokrati: E rëndësishme të shkoni të votoni

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

a1cf153ac494ca37102598d0a3ebd942

Kryetari i Partisë Socialiste Edi Rama bëri të ditura ditën e djeshme objektivat e forcës politike që ai drejton në zgjedhjet e 25 Prillit. Ndërsa kryedemokrati Basha nuk e ka një numër të tillë.

Ndërsa Rama tha se kërkon nga 78 në 88 mandate në rastin më të mirë, Basha u mjaftua duke thënë se dëshiron që shqiptarët të dalin ditën e zgjedhjeve për të votuar.

“Pa diskutim të gjitha shtabet e PD, në koordinim me LSI kanë objektiva shumë të qarta që do të çojnë në maksimalizimin e votës. E rëndësishme është që çdo shqiptar të shkojë në 25 prill në kutitë e votimit, dhe nëse kësaj thirrje i përgjigjet çdo shqiptar që do ndryshimin, nuk ka sondazh në botë që e parashikon dhe natyrisht do të vijë edhe fitorja jonë”, deklaroi Basha gjatë një bashkëbisedimi me gazetarët.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img