Tirana
clear sky
13.5 ° C
13.5 °
13.5 °
67 %
1kmh
0 %
Enj
24 °
Pre
24 °
Sht
28 °
Die
30 °
Hën
31 °
E enjte, 23 Shtator, 2021
spot_img

Rama, Spiropali, Ahmetaj bëjnë ‘xing’ me të bardha, shefi i qeverisë dhe ministrja s’heqin syzet ndërsa ministri ‘s’çan kokë për diellin’

spot_img

Lajme të ngjashëm

12f332148450bb8d01519e5737202e71

Kryeministri Edi Rama, ministrja Elisa Spiropali dhe ministri Arben Ahmetaj, kanë bërë ‘xing’ sot veshur me të bardha në kantierin e Rindërtimit në Vorë.

Dielli ia ka bërë pak të vështirë inspektimin në terren mirëpo, i kishin marrë masat duke mos hequr për asnjë moment syzet e diellit, në dukje goxha të shtrenjta.

Nga ana tjetër, Ahmetaj i ka ‘bërë ballë’ diellit dhe i ka hequr syzet për të qenë sa më i vërtetë në komunikimin me kamerat por edhe me shefin e qeverisë të cilin e informoi për punën e bërë deri tani.

“Edhe në Vorë është hapur kantieri i Rindërtimit, fillimisht me infrastrukturën e re nëntokësore e rrugore dhe së shpejti me prishjen e të gjithë pallateve e godinave në zemrën e bashkisë, një hapësirë afro 10 hektarë, ku qendra e Vorës do të rilindë me standarde të reja e me një pamje krejt të re.

 404 familjet që humbën apartamentet dhe shtëpitë natën e 26 nëntorit e sot vazhdojnë të jetojnë me qera të paguara nga qeveria deri në përfundim të rindërtimit, do të kthehen në një shtëpi më të bukur e më të fortë dhe në një lagje shumë herë më të bukur e më miqësore për të gjitha moshat”, bën me dije Rama.

Screenshot_2.jpg

Screenshot_3.jpg

Screenshot_5.jpg

Më shumë

spot_img