Rama, Spiropali, Ahmetaj bëjnë ‘xing’ me të bardha, shefi i qeverisë dhe ministrja s’heqin syzet ndërsa ministri ‘s’çan kokë për diellin’

Publikuar tek: politike, më 13:49 11-09-2020 Rama, Spiropali, Ahmetaj bëjnë ‘xing’  me të bardha, shefi i qeverisë dhe ministrja s’heqin syzet ndërsa ministri ‘s’çan kokë për diellin’ Spiropali-Ahmetaj-Rama

Kryeministri Edi Rama, ministrja Elisa Spiropali dhe ministri Arben Ahmetaj, kanë bërë ‘xing’ sot veshur me të bardha në kantierin e Rindërtimit në Vorë.

Dielli ia ka bërë pak të vështirë inspektimin në terren mirëpo, i kishin marrë masat duke mos hequr për asnjë moment syzet e diellit, në dukje goxha të shtrenjta.

Nga ana tjetër, Ahmetaj i ka ‘bërë ballë’ diellit dhe i ka hequr syzet për të qenë sa më i vërtetë në komunikimin me kamerat por edhe me shefin e qeverisë të cilin e informoi për punën e bërë deri tani.

“Edhe në Vorë është hapur kantieri i Rindërtimit, fillimisht me infrastrukturën e re nëntokësore e rrugore dhe së shpejti me prishjen e të gjithë pallateve e godinave në zemrën e bashkisë, një hapësirë afro 10 hektarë, ku qendra e Vorës do të rilindë me standarde të reja e me një pamje krejt të re.

 404 familjet që humbën apartamentet dhe shtëpitë natën e 26 nëntorit e sot vazhdojnë të jetojnë me qera të paguara nga qeveria deri në përfundim të rindërtimit, do të kthehen në një shtëpi më të bukur e më të fortë dhe në një lagje shumë herë më të bukur e më miqësore për të gjitha moshat”, bën me dije Rama.

Screenshot_2.jpg

Screenshot_3.jpg

Screenshot_5.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Mesila Doda: PDIU në një udhëkryq! Jemi defakto në vitin 1990 ku kemi 1 parti në pushtet
Studentët e filmuan në zyrë, Veliaj: Duan birra dhe kafe falas, por nuk ka qyl! Ne rrisim të rinj që besojnë te puna »
Article Logic
Execution time: 0.011573076248169
array(1) { ["section"]=> string(137) "rama-spiropali-ahmetaj-bejne-xing-me-te-bardha-shefi-i-qeverise-dhe-ministrja-s-heqin-syzet-ndersa-ministri-s-can-koke-per-diellin-220057" }