Tirana
clear sky
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
77 %
0.5kmh
0 %
Die
36 °
Hën
37 °
Mar
40 °
Mër
42 °
Enj
41 °
E diel, 25 Korrik, 2021

Rama s’ia përton në zhegun e vapës, sheh nga afër riparimet e pallatave të dëmtuara në Durrës: Punimet janë drejt përfundimit

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama, i shoqëruar nga ministri i Rindërtimit, Arben Ahmetaj, ka inspektuar nga afër ditën e sotme riparimet e pallatave të dëmtuara në Durrës.

Rama u shpreh se riparimi i pallatave të dëmtuara më rëndë nga tërmeti i 26 nëntorit, është drejt përfundimit.

Ai tha se ajo që ka kaluar është shumë më e gjatë nga ajo që mbetet për t’u pritur.

“E rëndësishme është që kanë përfunduar këto projekte se këto ishin gjëja më e vështirë. Besoj që mund të themi se çfarë ka kaluar është shumë më e gjatë se çfarë mbetet për t’u pritur”, u shpreh kryeministri Rama.

Ndërsa ministri Ahmetaj u shpreh se nuk ka pasur probleme me financimin dhe se të gjithë donatorët janë në punë.

“Skemi probleme me financimin. 280 mln dollarë në buxhet që janë alokuar dhe  financimi vazhdon normalisht. Të gjithë donatorët janë në punë”, tha Ahmetaj.

Më shumë

spot_img
spot_img