Tirana
scattered clouds
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
88 %
3.1kmh
40 %
Enj
22 °
Pre
26 °
Sht
27 °
Die
21 °
Hën
23 °
E enjte, 29 Shtator, 2022

Rama shtrëngon duart me Erdoganin, publikon foton nga Turqia: Takim vëllazëror dhe projekte konkrete

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama, që prej ditës së djeshme ndodhet në Turqi, me ftesë të presidentit Erdogan për ceremoninë e hapjes së Lojrave të Solidaritetit Islam, ku merr pjesë edhe skuadra olimpike shqiptare.

Ditën e sotme, kryeministri në llogarinë e tij në “facebook”, ka publikuar një foto krah Erdoganit, ku shihen teksa shtrengojnë duart.

Rama bën me dije se gjatë këtij takimi ai dhe presidenti turk kanë biseduar për përballimin e dy sfidave të madhe të kohës, garantimi i energjisë dhe lëndëve ushqimore bazë.

“Ankara – Takim si gjithnjë vëllazëror me Presidentin Erdogan dhe projekte konkrete për përballimin e dy sfidave të madhe të kohës, garantimi i energjisë dhe lëndëve ushqimore bazë”, shkruan Rama.

Më shumë


spot_img
spot_img
spot_img