Tirana
light rain
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
88 %
1kmh
75 %
Sht
29 °
Die
26 °
Hën
30 °
Mar
31 °
Mër
33 °
E shtunë, 13 Gusht, 2022
spot_img

Rama shkon te bujtina e Kolës në Mirditë dhe i bën vërejtje: Mi hiq këto pikturat, vër kostumet popullore të zonës (DIALOGU I PLOTË)

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama ka shkuar ditën e sotme në Mirditë, në bujtinën e Kolës.

Ai ka inspektuar të gjithë biznesin, ndërkohë që ka komentuar dekorin e bujtinës. Gjatë vizitës, Rama ka vënë re disa piktura që nuk i kanë pëlqyer dhe i ka kërkuar pronarit të bujtinës, Kolës që t’i zëvendësojë me kostumet popullore të zonës.

albsig

Pjesë nga biseda:

Rama: Merrni rrugën për Mirditë dhe nuk keni vetëm Kolën por keni disa si Kola, dhe ju ofrojnë gjithçka që e bëjnë të bukur traditën shqiptare e mbi të gjitha traditën mirditore. Jam shumë krenar që i kemi dhënë mbështetje që toka e të parëve të bëhet e ardhmja. Mjafton të rilindë shtëpia e të parëve të hapet dera të ofrohet buzëqeshja dhe mikpritja për çdo mik. E ardhmja është e sigurt. Shumë më tepër fitime këtu sesa me qenë në emigracion për një pagë.

Kola: Për të gjitha ato që the jam totalisht dakord. Por…

Edi Rama: Pse del me humbje ti?

Kola: Jo jo nuk dal…

Rama: Këto pikturat mund të ishin kudo, dakord, jo këtu.

Kola: Të thjeshta…

Rama: Ja këto mi hiq (tregon kornizat ne mur), vej zonën, keni kostumet popullore më të mrekullueshme të rajonit…

Kola: Këto janë me ballkon (dhomat), të tjerat jo…

Rama: Avash avash…

Kola: Janë 6 dhoma, po pesë se një e kam për personelin…

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img