Tirana
clear sky
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
69 %
1.5kmh
0 %
Pre
38 °
Sht
31 °
Die
31 °
Hën
30 °
Mar
31 °
E premte, 19 Gusht, 2022
spot_img

Rama shkon në Hagë, takohet me presidentin dhe Kryeprokurorin e Gjykatës Penale Ndërkombëtare

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama ka shkuar ditën e sotme në Hagë.

Ai ka shpërndarë disa foto, ku shihet se është takuar me presidentin e Gjykatës Penale Ndërkombëtare, Piotr Hofmański dhe me Kryeprokurorin e Gjykatës Penale Ndërkombëtare, Karim Khan

albsig

“Hagë-Me presidentin e Gjykatës Penale Ndërkombëtare, Piotr Hofmański dhe me Kryeprokurorin e Gjykatës Penale Ndërkombëtare, Karim Khan” shkruan Rama në postimin e tij.

Kujtjmë që në burgun e Hagës mbahen ish-krerët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Hashim Thaçi, Kadri Veseli, Jakup Krasniqi dhe Rexhep Selimi, të cilët akuzohen për krime lufte.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img