Tirana
clear sky
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
77 %
0.5kmh
0 %
Die
36 °
Hën
37 °
Mar
40 °
Mër
42 °
Enj
41 °
E diel, 25 Korrik, 2021

Rama shkarkon drejtuesit e Lezhës, humbën zgjedhjet

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

e86027f99388a53abae29c7145521475

Edi Rama ka shkarkuar sot drejtuesit e degës së PS-së në Lezhë. Vendimi i Ramës siç mësohet ka ardhur për shkak të rezultatit marrë në Lezhë, ku ASHEE-ja humbi bashkinë me kandidatin Viktor Tushaj.

I shkarkuar, siç raporton News24, është kryetari i PS-së së Lezhës, Albert Çuko.

Rama ka shkuar në Lezhë së bashku me Shkëlqim Canin, Mimi Kodhelin dhe Lindita Nikollën.

Kryeministri ka qenë i qartë, duke thënë se PS-ja nuk do drejtohet nga të afërm nga një fis. Në krye të PS-së Lezhë është vendosur koordinatorja Lindita Nikolla që është aktualisht edhe ministre e Arsimit dhe Sporteve, për të riorganizuar tashmë nga e para strukturat.

 

LEXO EDHE:LEZHA SHQETESON RAMEN? SHKON ME MINISTRAT E TIJ NE TAKIMIN ME STRUKTURAT MERR EDHE NDOKEN

Më shumë

spot_img
spot_img