Rama shfaqet duke puthur dorën e një vajze dhe jep një mesazh: Është një ditë reflektimi

Publikuar tek: fcb-bomb, më 09:12 20-11-2017 Rama shfaqet duke puthur dorën e një vajze dhe jep një mesazh: Është një ditë reflektimi

Kryeministri Edi Rama e ka nisur ditën e parë të kësaj jave të re me një mesazh sensiblizues për të gjithë.

Në Ditën Botërore të Fëmijëve, kryeministri shfaqet duke i puthur dorën një vajze të vogël në një klasë shkolle dhe shkruan se sot një ditë reflektimi për të ndërtuar për fëmijët Shqipërinë Europiane.

“MIRËMËNGJES dhe, në këtë Ditë Botërore të Fëmijëve, ju uroj një fillim jave të mbarë!

Është një ditë reflektimi por edhe inkurajimi në përpjekjen tonë të përbashkët që nuk ndalet asnjë ditë për të ndërtuar për fëmijët tanë Shqipërinë Europiane që duam, me #Shtet  #Punë  dhe #Mirëqenie”, shkruan Rama. 

 

rama.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0097348690032959
array(1) { ["section"]=> string(94) "rama-shfaqet-duke-puthur-doren-e-nje-vajze-dhe-jep-nje-mesazh-eshte-nje-dite-reflektimi-100175" }