Tirana
scattered clouds
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
39 %
3.6kmh
40 %
Mar
27 °
Mër
25 °
Enj
24 °
Pre
25 °
Sht
29 °
E martë, 21 Shtator, 2021
spot_img

Rama sërish ftesë Bashës ndërsa kanë mbetur 48 orët e fundit nga regjistrimi në zgjedhje: Po të pres…

spot_img

Lajme të ngjashëm

Pas ftesës së hapur të dy ditëve, Edi Rama i bën sërish ftësë sot nga Kuvendi kreut të opozitës Lulzim Basha për t’u takuar.

“Kam dy ditë që pres vendin dhe orën për të folur”, i tha Rama Bashës ndërsa kanë mbetur 48 orë nga skadimi i afatit të KQZ për regjistrimin në zgjedhjet e 18 qershorit të partive. Rama tha nga Kuvendi se çadrës i dha jetë frika nga vetingu duke argumentuar se protesta nisi në javën që do niste zbatimi i vetingut.

“Opozita është nje njeri nuk është parti, sepse një parti mund të jetë ose jo. Nuk ka shans që në një vend ku bëhen zgjedhjet, opozita mund te rigjenerohet në këtë proces. Nuk kam parë në histori që një  qeveri rritet e jeton për të pasur pëlqimin e opozitës. Është përgjegjësi e partive që qeverisin, nuk kanë detyrë të forcojnë partinë e kundërt, është përpjekje e dëshperuar dhe e bën qesharak debatin politik në Shqipëri. Dhe nëse nuk heqim gurin e hedhur nga budallallëku është përpjekje dëshpëruese”, tha ndër të tjera Rama.

Më shumë

spot_img