Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

Politikë

Rama rikthen “xhaketat e vjetra” në PS, Et'hem Ruka pas 2 dekadash vjen si profesor në parti

Shkruar nga Newsbomb
Rama rikthen “xhaketat e vjetra” në PS, Et'hem Ruka pas 2

Kryeministri Edi Rama  ka pasur një marrëdhënie të komlikuar me të vjetrit e PS-së. Pasi i largoi nga partia ka nisur t’i rikthejë ata sërish si profesorë politikë në funksion të krijimit të akademisë politike të PS-së.

Kështu pas gati dy dekadash rikthehet Et’hem Ruka, një emër i njohur i kësaj partie, deputet i saj që në parlamentin e pare pluralist. Ai ka drejtuar disa ministri në kohën e qeverisjes së Fatos Nanos.

Ruka do të jetë bashkë me Ditmir Bushatin, Servet Pëllumbin, Arbër Maznikun dhe Lindita Nikollën pjesë e Akademisë Politike të Partisë Socialistë e cila do përgatisë brezat e rinj për gjenerimin e motorëve të partisë.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese