Tirana
broken clouds
21.3 ° C
21.3 °
21.3 °
71 %
1.2kmh
74 %
Sht
29 °
Die
29 °
Hën
28 °
Mar
27 °
Mër
21 °
E shtunë, 18 Shtator, 2021
spot_img

Rama rikthehet te oferta McAllister?

spot_img

Lajme të ngjashëm

Pas një dite intensive të diplomatëve në Tiranë dhe veçanërisht ambasadorit amerikan Donald Lu, Edi Rama dhe Lulzim Basha thirren edhe njëherë në zyrën e Bujar Nishanit.

Sipas TopChannel, megjithëse shpresat janë të pakëta, presioni i zgjedhjeve në Kavajë pas pak ditësh dhe oferta McAllister mund të jenë korniza e një kompromisi mes qeverisë dhe opozitës.

Ndryshe nga takimi i një dite më parë, kur Basha hyri pak minuta më vonë në Presidencë, pasditen e së enjtes Kryeministri dhe kreu i PD-së hynë thuajse njëkohësish,t këtë herë jo në tryezë, por në kolltuqe më të rehatshme.

Po ashtu, për dallim nga takimi i së mërkurës, në këtë tryezë Rama nuk ka në krah të tij kreun e grupit parlamentar socialist, Gramoz Ruçi, e po ashtu as Basha Edi Palokën.

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img