Tirana
clear sky
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
88 %
1.5kmh
0 %
Mar
22 °
Mër
21 °
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
17 °
E martë, 19 Tetor, 2021
spot_img

Rama rikthehet sërish në Durrës, vëzhgon nga afër operacionin për shpëtimin e Klajdi Qatos (Foto)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

f021b2da3795cc1f2f8c229d4a46aacd

Kryeministri Rama ka mbërritur sërish në qytetin e Durrësit, pas vizitës në Spitalin e Traumës në Tiranë, ku po svëzhgon nga afër operacionin për shpëtimin e Klajdi Qatos.

Klajdi Qato është djali i pronarit të “Vilma Palmas”, Azem Qatos, me të cilin kryeministri Rama po qëndron dhe bisedon në Durrës, teksa presin që ekipet zjarrfikëse të shpëtojnë 25 vjeçarin e mbetur nën rrënoja.

Operacioni për shpëtimin e rij vazhdon prej 6 orësh, ndërkohë që forcat zjarrfikëse janë mbledhur përpara rrënojave ku ndodhet Klajdi Qato dhe kanë folur disa herë me të, si dhe kanë provuar çdo mënyrë për ta shpëtuar. Fatmirësisht i riu ka arritur të komunikojë më zjarrfikësit dhe ka thënë se është në gjendje të mirë shëndetësore, vetëm me disa lëndime të lehta në trup.

Lexo edhe: Vijon prej 6 orësh operacioni për shpëtimin e Klajdi Qatos, djali i pronarit të ‘Vila Palmas’: Dhjetëra zjarrfikës provojnë çdo mënyrë (Detaje)

Screenshot_3.jpgScreenshot_2.jpgScreenshot_1.jpgScreenshot_8.jpg

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img