Tirana
few clouds
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
53 %
0kmh
20 %
Hën
35 °
Mar
35 °
Mër
36 °
Enj
35 °
Pre
26 °
E hënë, 8 Gusht, 2022
spot_img

Rama reagon për ndryshimet në qeveri: Cili është misioni bazë për dy ministrat e rinj

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama sapo ka reaguar për ndryshimet e disa orëve më parë në qeveri duke zbuluar edhe “misionin bazë” të dy ministrave.

albsig

“Misioni bazë për dy ministrat e rinj përshkallezimi i operacionit kundër informalitetit dhe lehtësimi i metejshëm i biznesit të ndershëm”, shkruan Rama.

Kryeministri Rama ka hequr sot ministrin e Financave  Shkëlqim Canin, duke e zëvendësuar atë me ministrin e Zhvillimit Ekonomik, Arben Ahmetaj. Në vend të Ahmetajt është vendosur ministre Milva Ekonomi, që mbante postin e zv.ministres së Shëndetësisë.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img