Rama reagon për ndryshimet në qeveri: Cili është misioni bazë për dy ministrat e rinj

Publikuar tek: politike, më 15:06 16-02-2016 Rama reagon për ndryshimet në qeveri: Cili është misioni bazë për dy ministrat e rinj

Kryeministri Edi Rama sapo ka reaguar për ndryshimet e disa orëve më parë në qeveri duke zbuluar edhe “misionin bazë” të dy ministrave.

“Misioni bazë për dy ministrat e rinj përshkallezimi i operacionit kundër informalitetit dhe lehtësimi i metejshëm i biznesit të ndershëm”, shkruan Rama.

Kryeministri Rama ka hequr sot ministrin e Financave  Shkëlqim Canin, duke e zëvendësuar atë me ministrin e Zhvillimit Ekonomik, Arben Ahmetaj. Në vend të Ahmetajt është vendosur ministre Milva Ekonomi, që mbante postin e zv.ministres së Shëndetësisë.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0097160339355469
array(1) { ["section"]=> string(90) "rama-reagon-per-ndryshimet-ne-qeveri-cili-eshte-misioni-baze-per-dy-ministrat-e-rinj-32730" }