Tirana
clear sky
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
82 %
0kmh
0 %
Sht
27 °
Die
30 °
Hën
30 °
Mar
29 °
Mër
28 °
E shtunë, 25 Shtator, 2021
spot_img

Rama reagon për herë të parë për zjarret në Shqipëri: Angazhimi FA dhe trupave Rangers meriton respekt!

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama ka reaguar sot për herë të parë për zjarret e mëdha që kanë “kapluar’ vendin tonë në këto dutë të nxehta vere.

Opozita shpesh e ka kritijuar për mosreagim, ndërsa me anë të një shënimi në rrjete sociale, Kreu i Qeverisë thotë se jemi në një kohë kur shumë vende po përballen me kërcënimin e zjarreve.

“Forcat e Ushtrisë dhe trupat Rangers meritojnë respekt”, shkruan kryeministri në Facebook.

Kujtojmë që vendi ynë prej ditësh është përfshirë nga zjarret e mëdha, ku 5-6 vatra janë tepër problematike dhe po merren masa për neutralizimin e tyre. Serioze është situata në jug të vendit në Karaburun dhe disa zona të Vlorës e Ksamilit, gjithashtu edhe në veri.  

Më shumë

spot_img