Tirana
clear sky
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
23 %
3.6kmh
0 %
Enj
22 °
Pre
25 °
Sht
27 °
Die
28 °
Hën
27 °
E enjte, 19 Maj, 2022
spot_img

Rama reagon për audio-përgjimin e publikuar nga FSHF: I neveris përgjimet e bisedave në mjedise jopublike; As s’kam ndërmend ta dëgjoj

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama ka reaguar për sa i përket përgjimit të publikuar nga FSHF për kryetarin e Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj. Rama thotë se i neverit përgjimet e bisedave mes njerëzve që flasin në një mjedis jopublik dhe që as ka ndërmend ta dëgjojë.

Në një postim të kryeministrit Edi Rama në Facebook, një qytetar e pyet për përgjimin ndërsa Rama i përgjigjet si më poshtë:

Qytetari: Përshëndetje zoti Kryeministër audio përgjimi i Erion Veliajt dhe gjuha e kimunikimit që përdor ai a janë të pranueshme për Kryetarin më të madh të Bashkive të vendit?! Do ketë masë disiplinore për zotërin?! Pasi ai ka 1 miljon banorë që i paguajnë taksat dhe presin shërbim nga ai!!

Kryeministri Rama: Unë i neveris përgjimet e bisedave mes njerëzve që flasin në një mjedis jopublik, të cilat sipas meje nuk mund të merren për bazë asnjëherë askund, as si prova fajësie as si prova vërtetësie, sepse tjetër konteksti i një komunikimi informal pa dorashka, tjetër konteksti i shfaqjes publike se një përgjimi, prandaj edhe as nuk e kam dëgjuar fare dhe as kam ndërmend ta dëgjoj.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
RingRing
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img