Rama reagon pas tërmetit shkatërrues në Turqi: Lutje e solidaritet vëllazëror në këtë ditë të zymtë

Publikuar tek: aktualitet, më 18:25 30-10-2020 Rama reagon pas tërmetit shkatërrues në Turqi: Lutje e solidaritet vëllazëror në këtë ditë të zymtë Foto arkive

Kryeministri Edi Rama nëpërmjet një postimi në Twitter ka shprehur ngushëllimet dhe keqardhjen e tij për të gjithë viktimat e tërmetit që preku Greqinë dhe Turqinë ditën e sotme.

Teksa shpreh trishtimin dhe keqardhjen për goditjen nga tërmeti i fuqishëm, Rama gjithashtu ka theksuar se në këtë ditë të zymtë, biseda midis dy liderve të dy vende është një dritë mirësie dhe shpresë për të nesërmen e vetë Europës.

rama.png

Më herët për këtë fatkeqësi të madhe ka reaguar dhe presidenti Meta, kreu demokrat Basha, Veliaj dhe liderë politikë të Kosovës.

Lexo edhe: Politikanët shqiptarë solidarizohen me Turqinë dhe Greqinë, reagojnë të trishtuar pas goditjes nga tërmeti shkatërrues (DEKLARATAT)

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Abuzim në kohë pandemie, Këshilli Bashkiak i Durrësit rrit çmimin e abonesë për transportin publik, ja sa do të kushtojë
Gazetari bën deklaratën ‘BOMBË’: Shifrat e Ministrisë së Shëndetësisë janë të djeshme, sot për 1 orë e gjysmë kanë dalë 5 trupa të pajetë »
Article Logic
Execution time: 0.011287927627563
array(1) { ["section"]=> string(105) "rama-reagon-pas-termetit-shkaterrues-ne-turqi-lutje-e-solidaritet-vellazeror-ne-kete-dite-te-zymte-225823" }