Rama reagon kundër PD dhe Zaganit: Shpalleni pishtar demokracie trafikantin e drogës

Publikuar tek: politike, më 19:12 04-09-2015 Rama reagon kundër PD dhe Zaganit: Shpalleni pishtar demokracie trafikantin e drogës

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas deklaratës së kreut të PD-së Lulzim Basha për akuzat që ish-shefi i Antitrafikut në Fier, Dritan Zagani, ka bërë ndaj ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri.

‪Duke e konsideruar Zaganin përdhosës së uniformës blu, Rama shprehet se PD-së nuk i ka mbetur gjë tjetër veçse ta shpall atë pishtar të demokracisë.

“Vajmedet PD, të ka mbetur ta shpallesh pishtar demokracie përdhosësin e uniformës blu që kërkohet nga policia për bashkëpunim në trafik droge”, shkruan Rama.

Lexo edhe: News24 nuk transmeron intervistën e Zaganit, gazetari: Rama dhe Tahiri kërcënuan pronarët, “bomba” do publikohet

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0098810195922852
array(1) { ["section"]=> string(89) "rama-reagon-kunder-pd-dhe-zaganit-shpalleni-pishtar-demokracie-trafikantin-e-droges-19976" }