Tirana
clear sky
31.5 ° C
31.5 °
31.5 °
31 %
1.5kmh
0 %
Die
36 °
Hën
38 °
Mar
40 °
Mër
42 °
Enj
42 °
E diel, 25 Korrik, 2021

Rama: Që nga viti 2019, mbi 77 mijë familje që janë gëzuar me fëmijë kanë marrë bonusin e bebes

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama shkruan se duke filluar nga janari i vitit 2019, rreth 77,692 familje që janë gëzuar me fëmijë kanë përfituar bonusin e bebes.

“77,692 familje që janë gëzuar me fëmijë kanë përfituar bonusin e bebes për çdo të porsalindur, nga Janari 2019”, shkruan Rama.

Gjithashtu, kryeministri shkruan se me programin universal të qeverisë familjet kanë përfituar: 40,000 lekë për fëmijën e parë, 80,000 për fëmijën e dytë dhe 120,000 lekë për fëmijën e tretë, pavarësisht se ku kanë zgjedhur t’i sjellin në jetë fëmijët, në Shqipëri apo jashtë vendit, duke i regjistruar në vendin amë.

MIRËMËNGJES 😊 dhe me këto pamje të triumfit të jetës ju uroj një ditë të mbarë🙏 #FAKT👇 77,692 familje që janë gëzuar…

Posted by Edi Rama on Monday, March 22, 2021


Më shumë

spot_img
spot_img