Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
37 %
0.5kmh
0 %
Pre
26 °
Sht
27 °
Die
28 °
Hën
27 °
Mar
30 °
E premte, 20 Maj, 2022
spot_img

Rama pyet shqiptarët: A duhet ta lejojmë kultivimin e kanabisit për arsye mjekësore?

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama pyet në rrjetet sociale nëse Shqipëria duhet ta lejojë kultivimin e kanabisit për arsye shëndetësore.

Kjo është pyetja e 6-ë, nga 12 që përmban pyetësori i organizuar me nismë të vetë kryeministrit Rama, për të marrë mendimin e qytetarëve mbi çësthje me rëndësi.

Pyetja e gjashtë është:

6- Ka njerëz që thonë se Shqipëria duhet të lejojë kultivimin, përpunimin dhe eksportimin e kontrolluar nga shteti të kanabisit për qëllime mjekësore, pa e legalizuar për arsye përdorimi vetjak.  Të tjerë thonë se kanabisi nuk duhet të lejohet as për qëllime mjekësore. Si mendoni ju? 

Postimi i kryeministrit Rama:

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
RingRing
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img