Tirana
clear sky
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
45 %
4.1kmh
0 %
Hën
25 °
Mar
25 °
Mër
26 °
Enj
27 °
Pre
27 °
E hënë, 14 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Rama publikon videon nga Thumana me banesat e rindërtuara pas tërmetit: Po merr formë përditë e më të plotë qyteza e bukur e Rilindjes

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeminsitri Edi Rama ditën e sotme e ka nisur më pamje nga Thumana, ku po rindërtohen qyteti pas tërmetit tragjik të 26 nëntorit të 2019.

Rama ka postuar në rrjetet sociale foto nga punimet që po bëhen në këtë zonë dhe shkruan se çdo ditë qyteza po merr formën e “Rilindjes”.

“Mirëmëngjes dhe me Thumanën ku po merr formë përditë e më të plotë qyteza e bukur e Rilindjes pas tërmetit shkatërrimtar, ju uroj një ditë të mbarë” shkruan Rama në postimin e tij.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img