Tirana
broken clouds
13.5 ° C
13.5 °
13.5 °
62 %
3.6kmh
75 %
Pre
13 °
Sht
15 °
Die
13 °
Hën
10 °
Mar
9 °
E premte, 3 Dhjetor, 2021
spot_img

Rama publikon videon : Nga tërmeti i 26 nëntorit te punimet për rilindjen e Thumanës

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

a97a68649c9a10fea145f5e3aabc5a8f

Tërmeti i 26 nëntorit të vitit të kaluar ishte shkatërrimtar, me 51 viktima, qindra të plagosur dhe mijëra ndërtesa të shkatërruara.

Thumana ishte një nga zonat më të goditura, ku edhe sot shihen pasojat që la tërmeti i 26 nëntorit.

Kryeministri Edi Rama ka publikuar një video ku tregohen punimet që kanë filluar për rindërtimin e Thumanës, ku është shtruar gjithë infrastruktura nëntokësore dhe së shpejti do të marrë formë një qytezë e re.

“MIRËMËNGJES, dhe me Thumanën që po rilind mbi themele të reja, ku pasi është shtruar e gjithë infrastruktura nëntokësore, do të nisë së shpejti të marrë formë një qytezë e re, moderne, me një cilësi krejt të re jete për familjet e goditura keqaz nga fatkeqësia e 26 nëntorit të shkuar, ju uroj një ditë të bukur”, shkruan Rama.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img