Tirana
broken clouds
21 ° C
21 °
21 °
52 %
3.6kmh
75 %
Pre
21 °
Sht
15 °
Die
20 °
Hën
25 °
Mar
26 °
E premte, 14 Maj, 2021
spot_img

Rama publikon videon nga ndërtimi i urës 300 metra në Kukës: Vepra e munguar mbi Drin

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeminstri Edi Rama ka publikuar një video nga punimet në Rrugën e Kombit dhe Urën e Kukësit mbi lumin Drin.

Në një postim në Facebook, Rama jep detaje, lidhur me urën, e cila sipas tij do të jetë 310 metra e gjatë, ndërsa struktura e saj mbajtëse do të përbëhet prej çeliku. Rama thotë se kjo është një vepër e munguar mbi lumin Drin.

“Vijon pa ndërprerje puna për veprën e munguar të Rrugës së Kombit, Urën e Madhe të Kukësit mbi Drin. ura do te jete e varur në 310 m gjatësi dhe struktura e saj mbajtese kryesore, do te jete një element mbresëlënës prej çeliku special, me hapesirë 270m dhe lartesi 50m!”, shkruan kryeministri Rama në Facebook.

VIDEO:

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img