Tirana
few clouds
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
47 %
1.5kmh
20 %
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
28 °
Sht
30 °
Die
31 °
E mërkurë, 16 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Rama publikon videon nga kantieri i spitalit të Fierit, nuk do ta besoni sa kanë përparuar punimet

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

931dda602a3d0476509b248bbe94a9c6

Kryeministri Edi Rama ka publikuar një video të filmuar me dron nga kantieri i ndërtimit të spitalit rajonal në Fier, ndërtimi it ë cilit financohet nga Turqia.

Premtimi i presidentit turk Erdogan ishte që ky spital do të ndërtohet brenda 3 muajve, dhe në fakt nga pamjet shihet se punimet kanë përparuar shumë, kur kanë kaluar 30 ditë nga nisja e punës.

Në këtë kantier punohet me 3 turne, duke e bërë edhe më të lehtë përfundimin në afatet e caktuara.

Ky spital pritet të ketë 150 dhoma dhe do të shërbejë për të pritur pacientë nga i gjithë jugu, të cilët tashmë trajtimin e specializuar do ta marrin jo vetëm në kryeqytet, por edhe në Fier.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img