Tirana
clear sky
18 ° C
18 °
18 °
82 %
1kmh
0 %
Mar
26 °
Mër
20 °
Enj
20 °
Pre
21 °
Sht
19 °
E martë, 11 Maj, 2021
spot_img

Rama publikon videon: E ardhmja e afërt digjitale e transportit rrugor ndërqytetës, platforma që do mendaxhojë fluksin ne linjat…(E PLOTË)

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama ditën e sotme e ka nisur me një lajm të mirë për transportin digjital ndërqytetas.

Me anë të një postimi në rrjetet socaile Rama shkruan se e-transport do të funksionojë për herë të parë në Shqipëri dhe që do të menaxhojë e monitorojë fluksin e udhëtarëve në linjat e transportit, për gati 50 milionë bileta udhëtimi në vit.

Postimi i plotë i Ramës:

Ja e ardhmja e afërt digjitale e transportit rrugor ndërqytetës përmes e-Transport.

Për herë të parë në Shqipëri, kjo platformë inovative do të menaxhojë e monitorojë fluksin e udhëtarëve në linjat e transportit, për gati 50 milionë bileta udhëtimi në vit, duke sjellë një përmirësim rrënjësor të eksperiencës së udhëtimit në Shqipëri!🇦🇱

📱👩🏻‍💻👨‍💻Modul biletimi elektronik online (përmes aplikacionit në celular dhe faqes online), në autobus e në stacione, si dhe në agjencitë e udhëtimit 🚍🚏🚌

APLIKACIONI FALAS për:

✅520 linja

✅242 operatorë

✅2,282 mjete

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img