Tirana
clear sky
30.5 ° C
30.5 °
30.5 °
45 %
2.6kmh
0 %
Mar
30 °
Mër
40 °
Enj
39 °
Pre
32 °
Sht
35 °
E martë, 3 Gusht, 2021

Rama publikon video nga kantieri i Laçit: Po kryhet transplanti i zemrës së qytetit (VIDEO)

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

72a0297c7f6862996a79e95b3b0c1bfa

Kryeministri Edi Rama ditën e sotme e ka nisur me një video nga kantieri i ndërtimit në Laç, ku po bëhet rindërtimi i banesave të dëmtuara nga tërmeti i 26 nëntorit.

Në postimin e tij Rama shkruan se në Laç po kryhet transplanti i zemrës së qytetit, kjo nga bashkëpunimit mes qeverisë shqiptare dhe asaj turke për ndërtimin e blloqeve të banimit.

“MIRËMËNGJES dhe me Rilindjen e Laçit, ku po kryhet transplanti i zemrës së qytetit, falë një sërë projektesh nga një bllok i ri banesash me mbështetjen e qeverisë turke, tek blloku tjetër i banesave të reja, rikonstruksioni i banesave ekzistuese, shkollat e reja, spitali i ri, bashkia e re, si edhe infrastruktura e re nëntokësore e qytetit me financim të qeverisë shqiptare, ju uroj një ditë të mbarë,” shkruan Rama.

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img