Tirana
clear sky
29.5 ° C
29.5 °
29.5 °
42 %
7.7kmh
0 %
Sht
28 °
Die
36 °
Hën
37 °
Mar
40 °
Mër
42 °
E shtunë, 24 Korrik, 2021

Rama publikon video nga Fushë-Kruja: Nuk u përmbyt këtë herë, siç ndodhte kur qeveriseshin nga të mbyturit në politikën e sharjeve

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

10f673f5fedfe1323010d25580102553

Kryeministri Edi Rama ditën e sotme e ka nisur me një video nga Fushë-Kruja dhe bën krahasim me kohën kur ajo zonë përmbytej sapo binin shirat e para.

Rama thotë se me qindra banesa e familje nuk u përmbytën këtë herë, siç përmbyteshin 3 e 4 herë në vit kur qeveriseshin nga të “mbyturit”.

“MIRËMËNGJES dhe me arsyen pse hyrje-dalja e Fushë – Krujës bashkë me qindra banesa e familje nuk u përmbytën këtë herë, siç përmbyteshin 3 e 4 herë në vit kur qeveriseshin nga të mbyturit në politikën e sharjeve, shpifjeve, akuzave, e pastaj mbeteshin me javë në llucë e në lagështirë, ju uroj një ditë të mbarë”, shkruan Rama.

Më shumë

spot_img
spot_img