Tirana
broken clouds
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
78 %
1.5kmh
75 %
Pre
32 °
Sht
35 °
Die
37 °
Hën
38 °
Mar
31 °
E enjte, 5 Gusht, 2021

Rama publikon pamjet nga kantieri i ndërtimit të banesave në Fushë-Krujë: Do jetë një nga lagjet më të bukura

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

70a69cff261562d17dc79e360109660a

Kryeministri Edi Rama ditën e sotme e ka nisur me pamje nga lagjia e rilindur në Fushë-Krujë, një nga zonat e goditura nga tërmeti i 26 nëntorit.

Rama shprehet se Fushë-Kruja pas disa muajsh do të jetë një ndër lagjet më të bukura rezidenciale të Shqipërisë.

Ndër të tjetra kryeministri shprehet se ta që humbën gjithçka nga tërmeti tragjik, nuk u lanë dhe nuk do të lihen kurrë vetëm.

“MIRËMËNGJES dhe me Lagjen e Rilindjes së Fushë-Krujës, e cila pas disa muajsh do të jetë një ndër lagjet më të bukura rezidenciale të Shqipërisë, por jo për të pasurit po për njerëzit e zakonshëm të këtij vendi, që humbën gjithçka 15 muaj më parë nën goditjen tragjike të tërmetit, e të cilët kurrë nuk i lamë dhe nuk do t’i lemë vetëm, ju uroj një të dielë të qetë”, shkruan ai në postimin e tij.

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img