Tirana
clear sky
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
37 %
2.6kmh
0 %
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
11 °
Sht
11 °
Die
9 °
E mërkurë, 1 Shkurt, 2023

Rama publikon pamjet nga Abu Dhabi, takohet me ministrin e Jashtëm të Emirateve të Bashkuara Arabe (VIDEO)

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama ka publikuar disa pamje nga momente e takimit me ministrin e Jashtëm të Emirateve të Bashkuara Arabe, Sheik Abdullah Bin Zayed Al Nahyan.

Rama ka qenë i shoqëruar nga Ministri i Rindërtimit Arben Ahmetaj dhe Ministrja e Infrastrukturës Belinda Balluku.

Në Emiratet e Bashkuara Arabe, Rama ka firmosur dy marrëveshje, njëra për fillimin e Rindërtimit të 2000 apartamenteve në Durrës dhe tjetra, për bashkëpunimin ekonomik ndërqeveritar me fokus investimet direkt.

“Abu Dabi – Me ministrin e jashtëm të Emirateve të Bashkuara Arabe, Sheik Abdullah Bin Zayed Al Nahyan, pas firmosjes së dy marrëveshjeve, njëra për fillimin e Rindërtimit të 2000 apartamenteve në Durrës dhe tjetra, për bashkëpunimin ekonomik ndërqeveritar me fokus investimet direkt”,- shkruan Rama. 

Më shumë


spot_img

spot_img