Rama publikon pamjet nga Abu Dhabi, takohet me ministrin e Jashtëm të Emirateve të Bashkuara Arabe (VIDEO)

Publikuar tek: politike, më 16:02 26-11-2020 Rama publikon pamjet nga Abu Dhabi, takohet me ministrin e Jashtëm të Emirateve të Bashkuara Arabe (VIDEO)

Kryeministri Edi Rama ka publikuar disa pamje nga momente e takimit me ministrin e Jashtëm të Emirateve të Bashkuara Arabe, Sheik Abdullah Bin Zayed Al Nahyan.

Rama ka qenë i shoqëruar nga Ministri i Rindërtimit Arben Ahmetaj dhe Ministrja e Infrastrukturës Belinda Balluku.

Në Emiratet e Bashkuara Arabe, Rama ka firmosur dy marrëveshje, njëra për fillimin e Rindërtimit të 2000 apartamenteve në Durrës dhe tjetra, për bashkëpunimin ekonomik ndërqeveritar me fokus investimet direkt.

"Abu Dabi - Me ministrin e jashtëm të Emirateve të Bashkuara Arabe, Sheik Abdullah Bin Zayed Al Nahyan, pas firmosjes së dy marrëveshjeve, njëra për fillimin e Rindërtimit të 2000 apartamenteve në Durrës dhe tjetra, për bashkëpunimin ekonomik ndërqeveritar me fokus investimet direkt",- shkruan Rama. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Pas ankesës së bizneseve TËRHIQET Ministria e Financave, BLLOKIMI i llogarive të pronarëve që nuk kanë paguar detyrimet VETËM me vendim gjyqësor
»
Article Logic
Execution time: 0.013236999511719
array(1) { ["section"]=> string(110) "rama-publikon-pamjet-nga-abu-dhabi-takohet-me-ministrin-e-jashtem-te-emirateve-te-bashkuara-arabe-video-229217" }