Tirana
scattered clouds
3.5 ° C
3.5 °
3.5 °
100 %
1kmh
40 %
Mër
12 °
Enj
14 °
Pre
14 °
Sht
15 °
Die
16 °
E mërkurë, 30 Nëntor, 2022

Rama publikon pamjet e muzeve të rinj në Gjirokastër: Jemi gati për të pritur turistë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama mëngjesin e sotëm e ka nisur duke shpërndarë pamje nga muzeu  “Etnografik” dhe “Ismail Kadare” në Gjirokastër.

Përmes një postimi në Facebook, Rama shprehet se jemi gati për të pritur turistë.

“Mirëmëngjes dhe me këto pamje ftuese të dy muzeve të rinj në Gjirokastër, Muzeut Etnografik dhe Muzeut “Ismail Kadare”, që bashkë edhe me “Sokakun e të marrëve” e me shtegun “Edëard Lear”, i kanë dhënë një përmasë të re turistike qytetit të gurtë, ju uroj një ditë të bukur”, shkruan kryeministri.

Më shumë
spot_img
spot_img