Tirana
clear sky
36.5 ° C
36.5 °
36.5 °
18 %
1kmh
0 %
Pre
38 °
Sht
39 °
Die
41 °
Hën
40 °
Mar
38 °
E premte, 30 Korrik, 2021

Rama publikon momente nga stërvitja e përbashkët ushtarake “Defender 21”: Mbreslënëse! (VIDEO)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama ka publikuar në “Facebook” momente të stërvitjes ushtarake “Defender Europe 21”, duke i cilësuar si mbreslënëse.

Rama thotë se trupat shqiptarë vihen në provë për shpejtësinë e reagimit, ku thekson rëndësinë e bashkëpunimit mes Forcave Ajrore dhe atyre Speciale.

“Defender 21 Europë” teston gatishmërinë e FA për operacionet e kërkim-shpëtimit.Trupat shqiptarë vihen në provë për shpejtësinë e reagimit bashkëpunimin mes forcës ajrore dhe atyre speciale dhe aftësinë për të lokalizuar në  kohë të lënduarin dhe dhënien e ndihmës së parë”,shkruhet në videon e postuar nga Rama.

Më shumë

spot_img
spot_img