Tirana
few clouds
10.3 ° C
10.3 °
10.3 °
66 %
2kmh
20 %
Enj
19 °
Pre
20 °
Sht
17 °
Die
21 °
Hën
22 °
E enjte, 13 Maj, 2021
spot_img

Rama publikon letrën drejtuar Ahmet Zogut: Ndërtimi i rrugës së Lumit të Vlorës është kërkuar që në vitin 1930, të tërë e premtuan por ne e mbajtëm premtimin

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama ka publikuar një letër të disa qytetarëve që i kërkonin Ahmet Zogut në vitin 1930 të ndërtonte rrugën e Lumit të Vlorës.

Ai thotë se ndërtimin e kësaj rruge banorët e zonës e kërkuan për vite me radhë dhe morën premtime nga të gjithë, por vetëm qeveria e tij arriti që ta mbante premtimin.

“Kur në vitin 1930 një përfaqësi e komunitetit i kërkonte Ahmet Zogut ndërtimin e rrugës së Lumit të Vlorës, të cilën banorët ua kërkuan të tërëve me radhë dhe të tërë pa përjashtim ua premtuan, por premtimi u mbajt vetëm prej qeverisë sonë”, shkruan Rama.

172089207 10158685280096523 2626001564365714979 n
172212064 10158685280066523 8253049411154245718 n
spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img