Tirana
broken clouds
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
72 %
3.1kmh
75 %
Sht
15 °
Die
15 °
Hën
11 °
Mar
9 °
Mër
10 °
E shtunë, 27 Nëntor, 2021
spot_img

Rama publikon fotot e Pediatrisë së Durrësit dhe shkruan: Dje ishte simbol i degradimit të shëndetësisë, kurse sot rrezaton (VIDEO)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

20200fd2dd662ee474b53a02c4abe984

Kryeministri Rama publikon pamjet e godinës së rikonstruktuar të Peditarisë së Durrësit thotë se deri dje ajo ka qenë simbol i degradimit të shëndetësisë.

Me investimin e mazhorancës socialiste thekson Rama, godina e re është kthyer në model rrezatues i spitaleve pediatrike.

“MIRËMËNGJES  dhe me Pediatrinë e Durrësit, deri dje simbol i degradimit që trashëguam në shëndetësi si kudo tjetër dhe sot model rrezatues i spitaleve pediatrike, që mishëron ambicien e vullnetin tonë, për të ndërtuar me punë çdo ditë #ShëndetësinëQëDuam, ju uroj një ditë mbarë.

*Rindërtojmë rrjetin e pediatrive me standardet më të mira, për të garantuar shërbim cilësor për fëmijët që kanë nevojë për kujdes shëndetësor. #FëmijëtTëParët”, shkruan Rama dhe ndan videon e mëposhtme.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img