Tirana
broken clouds
21.3 ° C
21.3 °
21.3 °
71 %
1.2kmh
74 %
Sht
29 °
Die
29 °
Hën
28 °
Mar
27 °
Mër
21 °
E premte, 17 Shtator, 2021
spot_img

Rama publikon fotot e ndryshimit të depos farmaceutike të QSUT-së: Nga një magazinë e ububushme në një depo të standarteve europiane

spot_img

Lajme të ngjashëm

c21afe7416c41dfe73546c7a9ef31ee6

Kryeministri Edi Rama ka publikuar në rrjetet sociale fotot të ndryshimit që ka pësuar depoja farmaceutike e QSUT-së në 7 vite.

Sipas tij ky është një transformim si nata me ditën, pasi nga një magazinë e ububushme është kthyer në një depo farmaceutike me standarte europiane.

“Po mirë me çfarë kurajoje mund të mohohet sot transformimi si nata me ditën në vetëm 7 vjet i sistemit tonë spitalor.

Shikojeni se si ishte depoja farmaceutike e QSUT 7 vjet më parë, një magazinë e ububushme ku mbaheshin jashtë çdo standardi ilaçet e spitalit qendror të Shqipërisë dhe ja si është sot, një depo farmaceutike spitalore e standarteve europiane.

Kush nuk e di nga është nisur, nuk e ka idenë ku është dhe as nuk ka shans të arrijë ku do, përkundrazi rrezikon të kthehet mbrapsht pa e kuptuar as vetë se si! Prandaj të jemi të pakënaqur me tëra problemet e mprehta që akoma ka shërbimi shëndetësor, por të jemi gjithashtu të bindur, se siç janë përmbysur realitete dramatike si kjo depo farmaceutike e plot të tjera, do të zgjidhen me radhë e me vullnet, punë, durim edhe problemet më të mprehta”, shkruan Rama.

151847256_10158569410246523_3420379286696562685_o.jpg
152415047_10158569410756523_6880588090192324921_o.jpg

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img