Tirana
clear sky
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
87 %
1kmh
0 %
Enj
23 °
Pre
26 °
Sht
24 °
Die
24 °
Hën
24 °
E enjte, 6 Tetor, 2022

Rama publikon dëshminë e çiftit të moshuar nga Maminasi, të prekur nga tërmeti: Iu gjendëm pranë atyre që humbën strehën

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama mëngjesin e sotëm ka publikuar dëshmitë e dy të moshuarve, të cilët pas tërmetit të 26 nëntorit 2019 mbetën pa shtëpi.

Në video tregon ngjarjen Shaqir Herri nga Maminasi dhe bashkëshortja e tij, Nuri Herri. Të moshuarit tegojnë përjetimet e momentit të tërmetit dhe çfarë ndodhi më pas me strehën e tyre.

Çifti falenderon shtetin që i rindërtuan banesën dhe që tani kanë ku të fusnin “kokën”, siç shprehen dhe ata.

“MIRËMËNGJES dhe me zemrën plot nga gëzimi që ju gjendëm pranë atyre që pas tërmetit humbën strehën, ju uroj një ditë të mbarë” shkruan Rama në postimin e tij.

Më shumë


spot_img
spot_img

spot_img