Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

Politikë

Rama pritet me lavde në Elbasan: O vëlla, o mbreti ynë! Batuta me të moshuarin e vaksinuar: Qenke si Erion Braçja (VIDEO)

Shkruar nga Newsbomb
Rama pritet me lavde në Elbasan: O vëlla, o mbreti ynë! Batuta me

Kryeministri Edi Rama ndodhet sot në Elbasan, ku veç  të tjerash ka ndjekur nga afër dhe vaksinimin e të moshuarëve. Kreu i Qeverisë është pritur me lavde nga të moshuarit, tëe cilët e kanë quajtur “flori” apo dhe “mbret”.

Batutat nuk kanë munguar as nga ana e kryeministrit. Një i moshuar që sapo ishte vaksinuar dhe ishte pak i shkurtër, Rama duke qeshur iu drejtua: Qenke si Erion Braçja. Tëpranishmit nisën të qeshnin, dhe i moshuari vetë po ashtu.

Batutat me të moshuarit – video:

Rama: Me shnet. Shiko ça hysmeti të bën gruaja
Qytetari: Të mos më bëj po deshi, të mos bëj, të mos bëj
Rama: Si të mos bëj, ti pa atë e di si je apo jo. Je komplet.....

*
Qytetari: Edi Rama, ku je o flori
Rama: Jo flori s’jam po... (qesh)
Qytetari: Ti je kaluar floririt
Rama: Ashtu duket

*
Qytetarja: O yll drite. O mbret. Unë shyqyr që të takova sot ty ore
Rama: Aj aja aj
Qytetarja: Ti je mbret për ne, je gjithça. Zoti të të faltë

*
Qytetarja: O vëlla, të kam vëlla. Jam nga Divjaka e Erion Braçes
Rama: Atje më rri (QESH)

*
Rama: Me shëndet. Qenke si Erion Braçja

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese